Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha31) - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Manage
ro: Administrați

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Post
ro: Postare

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Topic
ro: Subiect

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Search fields
ro: Câmpuri de căutare

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: User Profile
ro: Profil Utilizator

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Apply
ro: Aplică

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Admin
ro: Administrator

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Courses
ro: Cursuri

en: Last comment author
ro: Autorul ultimului comentariu

en: Comment count
ro: Contor comentarii

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Create @type
ro: Creează @type

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ro: Selectați câmpul(rile) care vor fi căutate la folosirea widget-ului de autocompletare.

en: Text value
ro: Valoare text

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
ro: Returnează rezultatele ca șir PHP de etichete și rânduri randate.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
