Flatpickr Datepicker (1.2.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Date format
it: Formato data

en: Date range
it: Intervallo date

en: Custom date format
it: Formato data personalizzato
