Flex Processor (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: List
pt: Lista

en: File
pt: Ficheiro

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Float
pt: Vírgula flutuante

en: Boolean
pt: Boleano

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Formatted text
pt: Texto formatado
