FlexField (2.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: Inline
fa: درون خطی

en: Table
fa: جدول

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Template
fa: قالب

en: Hidden
fa: پنهان

en: Key
fa: کلید

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Above
fa: بالا

en: About
fa: درباره

en: Output
fa: خروجی

en: HTML List
fa: فهرست HTML

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Allowed values list: invalid input.
fa: لیست مقادیر مجاز: ورودی نامعتبر.
