FlexField (2.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: One
hi: एक

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Table
hi: तालिका

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Template
hi: फर्मा

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Above
hi: ऊपर

en: About
hi: के बारे में

en: HTML List
hi: HTML सूची

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Allowed values list: invalid input.
hi: अनुज्ञात(Allowed) मान सूची: अमान्य इनपुट.
