FlexField (2.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: One
ja: 1

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Text
ja: テキスト

en: Inline
ja: インライン

en: Table
ja: テーブル

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Template
ja: テンプレート

en: Hidden
ja: 非表示

en: Key
ja: キー

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Above
ja: 上部

en: Two
ja: 2

en: Three
ja: 3

en: About
ja: アバウト

en: Output
ja: 出力

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: HTML List
ja: HTMLリスト

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Four
ja: 4

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Allowed values list: invalid input.
ja: リストに利用可能な値：無効な入力です。

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: Visually Hidden
ja: 視覚的非表示
