FlexField (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Configurações

en: One
pt: Um

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Text
pt: Texto

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Table
pt: Tabela

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Template
pt: Modelo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Key
pt: Chave

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Above
pt: Acima

en: Two
pt: Dois

en: Three
pt: Três

en: About
pt: Sobre

en: Output
pt: Saída

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: HTML List
pt: Lista HTML

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Four
pt: Quatro

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Allowed values list: invalid input.
pt: Lista de valores permitidos: entrada inválida.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.

en: Visually Hidden
pt: Visualmente oculto
