FlexField (2.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Weight
oc: Pes

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Table
oc: Tablèu

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Integer
oc: Entièr

en: Template
oc: Modèl

en: Hidden
oc: Amagat

en: Key
oc: Clau

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Above
oc: En dessús

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: About
oc: A prepaus

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
