FlexField (2.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: One
ro: Unu

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Table
ro: Tabel

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Template
ro: Șablon

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Key
ro: Cheie

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Above
ro: Deasupra

en: Three
ro: Trei

en: About
ro: Despre

en: HTML List
ro: Listă HTML

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Allowed values list: invalid input.
ro: Lista valorilor permise: intrare nevalidă.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Visually Hidden
ro: Vizual Ascuns
