FlexiStyle (1.2.6) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Register
ro: Înscriere

en: Content
ro: Conținut

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Icons
ro: Iconițe

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: wide
ro: larg

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: First page
ro: Prima pagină

en: narrow
ro: îngust

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
ro: Instrucțiunile de resetare a parolei vor fi trimise la adresa dumneavoastră de email înregistrată.

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
