FlexiStyle (1.3.1) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Password
da: Adgangskode

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: 1 Hour
da: 1 Time

en: Icons
da: Ikoner

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Global Settings
da: Globale indstillinger

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Sticky
da: Klæbrig

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: wide
da: bred

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Username or email address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: First page
da: Første side

en: narrow
da: smal

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)
