FlexiStyle (1.3.3) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
