Flexible Access (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Member
hi: सदस्य
