Flexible Access (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Information
it: Informazioni

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Dependency
it: Prerequisiti

en: available
it: disponibile

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
