Flexible Access (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: installed
oc: installat

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Information
oc: Informacions

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Dependency
oc: Dépendance

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args
