Flexible Access (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: installed
fr: installé

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Community
fr: Communauté

en: Information
fr: Informations

en: Machine name
fr: Nom système

en: Member
fr: Membre

en: Dependency
fr: Dépendance

en: available
fr: disponible

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args
