Flexible Views (2.0.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Field
it: Campo

en: Views
it: Viste

en: Separator
it: Separatore

en: Filter
it: Filtra

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Align
it: Allinea

en: Columns
it: Colonne

en: Default order
it: Ordine predefinito

en: About
it: Informazioni

en: Column
it: Colonna

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: Override normal sorting if click sorting is used
it: Modifica l'ordinamento normale se viene usato l'ordinamento tramite click

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
it: Attiva lo stile di Drupal intestazioni tabelle "fisse in cima" (Javascript)

en: Show the empty text in the table
it: Visualizza il testo vuoto nella tabella

en: Hide empty columns
it: Nascondi colonne vuote

en: Hide empty column
it: Nascondere colonna vuota

en: Caption for the table
it: Didascalia per la tabella

en: Summary title
it: Titolo del sommario

en: Table description
it: Descrizione della tabella

en: Columns name
it: Nome colonne

en: Columns info
it: Informazioni colonne

en: Column info
it: Informazioni colonna
