Flexible Views (2.0.0) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: None
pl: Brak

en: Field
pl: Pole

en: Views
pl: Widoki

en: Filter
pl: Filtr

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Columns
pl: Kolumny

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: About
pl: O stronie

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: Show the empty text in the table
pl: Wyświetl pusty tekst w tabeli

en: Hide empty columns
pl: Ukryj puste kolumny

en: Hide empty column
pl: Ukryj pustą kolumnę

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Caption for the table
pl: Podpis tabeli

en: Summary title
pl: Tytuł podsumowania

en: Table description
pl: Opis tabeli

en: Columns name
pl: Nazwy kolumn

en: Columns info
pl: Informacje o kolumnach

en: Column info
pl: Informacja o kolumnie
