Flexible Views (2.0.1) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: None
hu: Nincs

en: Field
hu: Mező

en: Views
hu: Nézetek

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Filter
hu: Szűrő

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Align
hu: Igazítás

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: About
hu: Leírás

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: Hide empty columns
hu: Üres oszlopok elrejtése

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Caption for the table
hu: A tábla címe

en: Summary title
hu: Összegző cím

en: Table description
hu: Tábla leírása

en: Columns name
hu: Oszlopnév

en: Columns info
hu: Oszlop-információ

en: Column info
hu: Oszlopinformáció
