Flexible weather API (2.0.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Language
de: Sprache

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Refresh
de: Aktualisieren

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Template
de: Vorlage

en: City
de: Stadt

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: to
de: zu

en: API key
de: API-Key

en: - Please select -
de: - Bitte auswählen -

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Consumer key
de: Anwender-Schlüssel

en: Consumer secret
de: Anwender-Geheimnis

en: Updated time
de: Aktualisierungszeit

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
