Flexiform (2.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Current password
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
