Flexiform (2.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (32 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Pages
hr: Stranice

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Path
hr: Putanja

en: Region
hr: Regija

en: Component
hr: Komponenta

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Operation
hr: Operacija

en: Parameters
hr: Parametri

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Upišite lozinku za novi račun u oba polja.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Current password
hr: Trenutačna lozinka

en: Wizards
hr: Čarobnjaci

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Label display for @title
hr: Etiketa za @title

en: Parents for @title
hr: Nadređeni za @title
