Flexiform (2.0.0-alpha5) - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Pages
cs: Stránky

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Response
cs: Odpověď

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Path
cs: Cesta

en: Component
cs: Komponenta

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Operation
cs: Operace

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Current User
cs: Současný uživatel

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Entities
cs: Entity

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Current password
cs: Aktuální heslo

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Label display for @title
cs: Popis zobrazený pro @title

en: Parents for @title
cs: Nadřazeno pro @title

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Remove @title
cs: Odstranit @title

en: Context assignments
cs: Přiřazení kontextu

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
cs: Platná e-mailová adresa. Adresa bude použita pro doručení všech systémem odesílaných zpráv. E-mailová adresa nebude zveřejněna a bude použita pro případ zaslání nového hesla, nebo pokud si nastavíte zasílání různých upozornění a novinek.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
cs: Vyžadováno, pokud chcete změnit %mail nebo %pass níže. <a href=":request_new_url" title="Zaslat instrukce pro obnovení hesla e-mailem.">Obnovit heslo</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
cs: Povolené speciální znaky: mezera, tečka (.), pomlčka (-), apostrof ('), podtržítko (_), zavináč (@).
