Flexiform (2.0.0-alpha5) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: Component
da: Komponent

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Operation
da: Handling

en: Rules
da: Regler

en: Parameters
da: Parametre

en: Save Configuration
da: Gem konfiguration

en: Plugin settings
da: Plugin-indstillinger

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rule
da: Regel

en: Current user
da: Aktuelle bruger

en: Provide a password for the new account in both fields.
da: Vælg en adgangskode til den nye konto.

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Current password
da: Nuværende adgangskode

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Label display for @title
da: Etiketvisning for @title

en: Parents for @title
da: Overordnede elementer for @title

en: The entity type.
da: Entity-typen.

en: Entity id
da: Entity ID

en: Add @label
da: Tilføj @label

en: Custom Text
da: Brugerdefineret tekst

en: Remove @title
da: Fjern @title

en: Context assignments
da: Konteksttildeling

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
da: En gyldig e-mail-adresse. Alle e-mails fra systemet sendes til denne adresse. E-mail-adressen bliver ikke offentliggjort og bruges kun hvis du ønsker at modtage en ny adgangskode eller hvis du ønsker at få bestemte notifikationer via e-mail.

[ctx: Plural]
en: Disabled
da: Deaktiverede

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
da: Adskillige specialtegn er tilladt, herunder mellemrum, punktum (.), bindestreg (-), apostrof ('), lav bindestreg (_) samt snabel-a (@).
