Flexiform (2.0.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Current password
kn: ಈಗಿನ ಗುಪ್ತಪದ(ಪಾಸ್ವರ್ಡ್)
