Flexiform (2.0.0-alpha5) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Pages
th: หน้า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Provide a password for the new account in both fields.
th: กรุณากรอกรหัสผ่านของบัญชีใหม่ทั้งสองช่อง

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Current password
th: รหัสผ่านปัจจุบัน

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Entity label
th: ข้อความเอนทิตี

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
th: ที่อยู่อีเมลที่ถูกต้อง อีเมลทั้งหมดจากระบบจะถูกส่งไปยังที่อยู่นี้ ที่อยู่อีเมลที่ไม่เปิดเผยและถ้าคุณต้องการจะใช้คุณจะต้องได้รับรหัสผ่านใหม่ หรือต้องรับข่าวหรือการแจ้งเตือนทางอีเมล

[ctx: Plural]
en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
th: กรุณาใส่รหัสผ่านปัจจุบันถ้าคุณต้องการที่เปลี่ยน %mail หรือ %pass ด้านล่าง <a href=":request_new_url" title="รหัสจะถูกส่งไปทางอีเมล">รีเซ็ตรหัสผ่านของคุณ</a>
