Flexiform (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Response
oc: Responsa

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Redirect
oc: Redirigir

en: Page Title
oc: Títol de la pagina

en: Operation
oc: Operacion

en: Rules
oc: Règlas

en: Entity
oc: Entitat

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Rule
oc: Règla

en: Bundle
oc: Paquet

en: Provide a password for the new account in both fields.
oc: Proporcioneu un senhal pel novèl compte en los dos camps.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Entities
oc: Entitats

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Current password
oc: senhal actual

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Label display for @title
oc: Presentacion de l'etiqueta per @title

en: Parents for @title
oc: Pares per @title

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.
