FlexiStyle Bootstrap SCSS (1.0.0) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Help
tr: Yardım

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Google Fonts
tr: Google Yazıtipleri

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)
