FlexiStyle Bootstrap SCSS (1.0.4) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Featured
it: In evidenza

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
