FlexiStyle Bootstrap SCSS (1.0.6) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Banner
fr: Bannière

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Featured
fr: Recommandés

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer links
fr: Liens du pied de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Bootstrap Settings
fr: Paramètres de Bootstrap

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)
