FlexiStyle Bootstrap SCSS (1.0.6) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Default
nl: Standaard

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Search form (narrow)
nl: Zoekformulier (smal)
