FlexiStyle Bootstrap SCSS (1.0.7) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
