Flex Slider (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Delete
tr: Sil

en: List
tr: Liste

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Move
tr: Taşı

en: Sync
tr: Senkronize et

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Off
tr: Kapalı

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Selector
tr: Seçici

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Reverse
tr: Ters

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Apply
tr: Uygula

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Image title
tr: Resim başlığı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Terminology
tr: Terminoloji

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Option set
tr: Seçenek grubu
