Flex Slider (8.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Move
hi: चाल

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Off
hi: बंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Video
hi: वीडियो

en: Reverse
hi: विपरीत

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Terminology
hi: शब्दावली
