Flex Slider (8.x-2.0-rc1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: On
it: Acceso

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Move
it: Sposta

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Options
it: Opzioni

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Off
it: Spento

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Selector
it: Selettore

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Reverse
it: Inverti

en: Advanced Options
it: Opzioni avanzate

en: Apply
it: Applica

en: Thumbnails
it: Miniature

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Terminology
it: Terminologia

en: Slideshow speed
it: Velocità di scorrimento

en: Master
it: Principale
