Flex Slider (8.x-2.0-rc1) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Delete
ru: Удалить

en: List
ru: Список

en: On
ru: Вкл

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Move
ru: Перенести

en: Sync
ru: Синхронизация

en: Element ID
ru: ID элемента

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Options
ru: Опции

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Default settings
ru: Настройки по умолчанию

en: Off
ru: Выкл

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Selector
ru: Селектор

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Animation Speed
ru: Скорость анимации

en: Video
ru: Видео

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: Advanced Options
ru: Дополнительные параметры

en: Apply
ru: Применить

en: Thumbnails
ru: Миниатюры

en: Image title
ru: Заголовок изображения

en: Animation
ru: Анимация

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Uses
ru: Использование

en: Terminology
ru: Терминология

en: Slideshow speed
ru: Скорость слайд-шоу

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Use CSS
ru: Использовать CSS
