Flex Slider (8.x-2.0-rc2) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Delete
ar: حذف

en: List
ar: لائحة

en: On
ar: في

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Move
ar: تحريك

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Off
ar: إيقاف

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Video
ar: فيديو

en: Reverse
ar: عكس

en: Apply
ar: تطبيق

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Terminology
ar: المصطلحات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
