Flex Slider (8.x-2.0-rc2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: On
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Move
pt: Mover

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Options
pt: Opções

en: Default settings
pt: Opções padrão

en: Off
pt: Desligado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Selector
pt: Seletor

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Animation Speed
pt: Velocidade da animação

en: Reverse
pt: Reverter

en: Advanced Options
pt: Opções Avançadas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Image title
pt: Título da imagem

en: Animation
pt: Animação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Terminology
pt: Terminologia

en: Slideshow speed
pt: Velocidade do slideshow

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Option set
pt: Pacote de Opções

en: Create new option set
pt: Criar novo pacote de configurações

en: Minimum number of carousel items that should be visible.
pt: Número mínimo de itens do carrossel que devem estar visíveis.
