Flex Slider (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: On
id: Pada

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Move
id: Pindah

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Options
id: Opsi

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Off
id: Matikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Selector
id: Pemilih

en: Fade
id: Redup

en: Animation Speed
id: Kecepatan animasi

en: Reverse
id: Terbalik

en: Apply
id: Terapkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Terminology
id: Terminologi

en: Asc
id: Urutan turun
