Flex Slider (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: On
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Move
uk: Перенесення

en: Sync
uk: Синхронізація

en: Element ID
uk: ID елементу

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Options
uk: Опції

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Off
uk: Вимкнено

en: Linear
uk: Лінійне

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Selector
uk: Вибір

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Animation Speed
uk: Швидкість анімації

en: Video
uk: Відео

en: Reverse
uk: Обернено

en: Advanced Options
uk: Додаткові параметри

en: Apply
uk: Застосувати

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Image title
uk: Заголовок зображення

en: Animation
uk: Анімація

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Namespace
uk: Простір назв

en: Uses
uk: Використання

en: Easing
uk: Ослаблення

en: Terminology
uk: Термінологія

en: Slideshow speed
uk: Швидкість слайд-шоу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Swing
uk: Свінг

en: Use CSS
uk: Використовувати CSS

en: Pause the slideshow when interacting with control elements.
uk: Зупиняти слайд-шоку при взаємодії з елементами керування.
