Flex Slider (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
pt: Diaporama

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: On
pt: Ligado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Move
pt: Mover

en: Element ID
pt: ID do elemento

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Options
pt: Opções

en: Default settings
pt: Opções predefinidas

en: Off
pt: Desligado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Video
pt: Vídeo

en: Reverse
pt: Inverso

en: Advanced Options
pt: Opções avançadas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Image title
pt: Título da imagem

en: Animation
pt: Animação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Terminology
pt: Terminologia

en: Slideshow speed
pt: Velocidade do Slideshow

en: Master
pt: Principal
