Flood Unblock (3.1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Status
fr: État

en: Event
fr: Évènement

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Filter
fr: Filtrer

en: Amount
fr: Montant

en: Goal
fr: Objectif

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Permissions
fr: Droits

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Steps
fr: Étapes

en: Error: @error
fr: Erreur : @error

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <a href="@people_url"><em>People</em></a>.
fr: Dans le menu d'administration <em>Gérer</em>, cliquer sur <a href="@people_url"><em>Personnes</em></a>.
