Flood Unblock (3.1.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Event
it: Evento

en: Filter
it: Filtra

en: Amount
it: Importo

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Expiration
it: Scadenza

en: Blocked
it: Bloccato

en: Permissions
it: Permessi

en: Identifier
it: Identificativo

en: Steps
it: Passi

en: There are no failed logins at this time.
it: Non ci sono tentativi di accesso falliti in questo momento.
