Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (45 entries)

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Categories
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Image
bo: པར་རིས

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Top
bo: འགོ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Year
bo: ལོ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Count
bo: གྲངས

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: Day
bo: ཉིན

en: January
bo: ཟླ་དང་པོ

en: February
bo: ཟླ་གཉིས་པ

en: March
bo: ཟླ་གསུམ་པ

en: April
bo: ཟླ་བཞི་བ

en: May
bo: ཟླ་༥་བ

en: June
bo: ཟླ་དྲུག་པ

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Position
bo: གནས་ས

en: Function
bo: བྱེད་ནུས

en: Germany
bo: འཇར་མན།

en: Denmark
bo: ཏེན་མག

en: Norway
bo: ནོར་ཝེ།

en: Russia
bo: ཨོ་རོ་སོག

en: Sweden
bo: སུའེ་ཏེན།

en: United Kingdom
bo: དབྱིན་ཇི།

en: United States
bo: ཨ་རི།

en: Hour
bo: ཆུ་ཚོད

en: Granularity
bo: ཆ་ཤས་ཚད

en: Left
bo: གཡོན

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Resize
bo: ཆེ་ཆུང་སྒྱུར་བ

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Canvas
bo: རིས་གཞི།

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Min
bo: ཆུང་ཤོས

en: Visitors
bo: ལྟ་ཀློག་མཁན
