Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Size
hu: Méret

en: No data
hu: Nincs adat

en: Image
hu: Kép

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Top
hu: Teteje

en: Format
hu: Formátum

en: Points
hu: Pontok

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Bottom
hu: Alja

en: Count
hu: Mennyiség

en: Bar
hu: Bár

en: Line
hu: Sor

en: Month
hu: Hónap

en: Day
hu: Nap

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: máj

en: June
hu: június

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Color
hu: Szín

en: Pressure
hu: Légnyomás

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Function
hu: Függvény

en: Germany
hu: Németország

en: Labels
hu: Feliratok

en: Ajax
hu: AJAX

en: Denmark
hu: Dánia

en: Norway
hu: Norvégia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Sweden
hu: Svédország

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Hour
hu: Óra

en: Granularity
hu: Finomság

en: Lines
hu: Vonalak

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: 3 hours
hu: 3 óra

en: 6 hours
hu: 6 óra

en: Raw value
hu: Nyers érték

en: Resize
hu: Átméretezés

en: 12 hours
hu: 12 óra

en: Columns
hu: Oszlopok

en: About
hu: Leírás

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: Pie
hu: Torta

en: Canvas
hu: Vászon

en: Sum
hu: Összegzés

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Point
hu: Pont

en: Min
hu: Legkisebb

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: X-axis
hu: X-tengely
