Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: Size
ro: Mărime

en: No data
ro: Nu sunt date

en: Image
ro: Imagine

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Top
ro: Sus

en: Points
ro: Puncte

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Count
ro: Contor

en: Maximum
ro: Maxim

en: Line
ro: Linie

en: Month
ro: Lună

en: Day
ro: Zi

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Pressure
ro: Presiune

en: Position
ro: Poziție

en: Threshold
ro: Prag

en: Function
ro: Funcţie

en: Germany
ro: Germania

en: Labels
ro: Etichete

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Norway
ro: Norvegia

en: Russia
ro: Rusia

en: Sweden
ro: Suedia

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: Hour
ro: Oră

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Minimum
ro: Minim

en: Resize
ro: Redimensionare

en: Columns
ro: Coloane

en: About
ro: Despre

en: Sum
ro: Sumă

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Libraries
ro: Biblioteci
