Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (67 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Categories
ru: Категории

en: Size
ru: Размер

en: No data
ru: Нет данных

en: Image
ru: Изображение

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Top
ru: Вверху

en: Format
ru: Формат

en: Points
ru: Баллы

en: Year
ru: Год

en: Date format
ru: Формат даты

en: Bottom
ru: Снизу

en: Count
ru: Количество

en: Maximum
ru: Максимум

en: Bar
ru: Полоса

en: Line
ru: Линия

en: Month
ru: Месяц

en: Day
ru: День

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: Quality
ru: Качество

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Color
ru: Цвет

en: Pressure
ru: Давление

en: Position
ru: Позиция

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: Function
ru: Функция

en: Germany
ru: Германия

en: Labels
ru: Метки

en: Denmark
ru: Дания

en: Norway
ru: Норвегия

en: Russia
ru: Россия

en: Sweden
ru: Швеция

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Hour
ru: Час

en: Granularity
ru: Степень детализации

en: Lines
ru: Линии

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Max
ru: Макс

en: 3 hours
ru: 3 часа

en: 6 hours
ru: 6 часов

en: Minimum
ru: Минимум

en: Raw value
ru: Сырое значение

en: Resize
ru: Изменение размера

en: 12 hours
ru: 12 часов

en: Columns
ru: Колонки

en: About
ru: Информация

en: Margin
ru: Отступ

en: Canvas
ru: Канва

en: Sum
ru: Сумма

en: Legend
ru: Легенда

en: Point
ru: Точка

en: Min
ru: Мин

en: Visitors
ru: Посетители

en: Symbols
ru: Символы

en: Clear selection
ru: Очистить выделение

en: Libraries
ru: Библиотеки

en: Shadow size
ru: Размер тени

en: Background opacity
ru: Прозрачность фона
