Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (80 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Categories
uk: Категорії

en: Size
uk: Розмір

en: No data
uk: Дані відсутні

en: Image
uk: Зображення

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Top
uk: Зверху

en: Format
uk: Формат

en: Points
uk: Пунктів

en: Year
uk: Рік

en: Date format
uk: Формат дати

en: Bottom
uk: Знизу

en: Count
uk: Лічильник

en: Maximum
uk: Максимум

en: Bar
uk: Смуга

en: Line
uk: Рядок

en: Month
uk: Місяць

en: Day
uk: День

en: January
uk: січня

en: February
uk: лютого

en: March
uk: березня

en: April
uk: квітня

en: May
uk: тра

en: June
uk: червня

en: Quality
uk: Якість

en: Background color
uk: Колір тла

en: Color
uk: Колір

en: Pressure
uk: Тиск

en: Position
uk: Позиція

en: Threshold
uk: Поріг

en: Function
uk: Функція

en: Germany
uk: Німеччина

en: Labels
uk: Мітки

en: Denmark
uk: Данія

en: Norway
uk: Норвегія

en: Russia
uk: Московія

en: Sweden
uk: Швеція

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Hour
uk: Година

en: Granularity
uk: Точність

en: Lines
uk: Рядки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Max
uk: Мах

en: Selection
uk: Вибір

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Raw value
uk: Необроблене значення

en: Resize
uk: Зміна розміру

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Columns
uk: Колонки

en: About
uk: Про модуль

en: milliseconds
uk: мілісекунди

en: Margin
uk: Відступ

en: Navigate
uk: Навігація

en: UK
uk: Великобританія

en: Tracking
uk: Стеження

en: Pie
uk: Кругова діаграма

en: Canvas
uk: Полотно

en: Sum
uk: Сума

en: Legend
uk: Легенда

en: Point
uk: Точка

en: X Axis
uk: Вісь X

en: Y Axis
uk: Вісь Y

en: Axis
uk: Вісь

en: Min
uk: Мін

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Symbols
uk: Символи

en: Source Code
uk: Джерельний код

en: No labels
uk: Без міток

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: North-East
uk: Північно-східний

en: South-East
uk: Південно-східний

en: North-West
uk: Північно-західний

en: South-West
uk: Південний захід

en: Background opacity
uk: Прозорість тла
