Flot (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Categories
it: Categorie

en: Image
it: Immagine

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: Threshold
it: Soglia

en: Germany
it: Germania

en: Denmark
it: Danimarca

en: Norway
it: Norvegia

en: Sweden
it: Svezia

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: Selection
it: Selezione

en: Resize
it: Ridimensiona

en: About
it: Informazioni

en: milliseconds
it: millisecondi

en: You need at least one field before you can configure your table settings
it: È necessario almeno un campo prima di poter configurare le impostazioni della tabella

en: Visitors
it: Visitatori

en: Clear selection
it: Pulisci la selezione

en: Libraries
it: Librerie
