Flot (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Size
fa: اندازه

en: No data
fa: هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

en: Image
fa: تصویر

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Top
fa: بالا

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Points
fa: امتیازها

en: Year
fa: سال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Bottom
fa: پایین

en: Count
fa: شمارش

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Bar
fa: خط

en: Line
fa: خط

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: Quality
fa: کیفیت

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: Position
fa: موقعیت

en: Threshold
fa: آستانه

en: Function
fa: تابع

en: Germany
fa: آلمان

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Denmark
fa: دانمارک

en: Norway
fa: نروژ

en: Russia
fa: روسیه

en: Sweden
fa: سوئد

en: United Kingdom
fa: بریتانیا

en: United States
fa: ایالات متحده آمریکا

en: Hour
fa: ساعت

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Max
fa: حداکثر

en: Minimum
fa: حداقل

en: Raw value
fa: مقدار خام

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: About
fa: درباره

en: UK
fa: انگلستان

en: Sum
fa: مجموع

en: Min
fa: حداقل

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان
